Nobile Magazine
share via facebook share via twitter share via google+ share via pinterest

Sports Snowboards

Wielki sukces Oskara Kwiatkowskiego!

12.03.2018

snowboard
oskar kwiatkowski
nobilesnb

Reprezentant Polski Oskar Kwiatkowski z teamu Nobile zajął drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym w szwajcarskim Scuol.

Reprezentant Polski Oskar Kwiatkowski z teamu Nobile zajął drugie miejsce w zawodach Pucharu Świata w slalomie gigancie równoległym w szwajcarskim Scuol.  W półfinale o prawie pół sekundy był szybszy od Szwajcara Nevina Galmariniego, mistrza olimpijskiego z Pjongczang.To największy sukces i debiut w historii męskiego polskiego snowboardu w zawodach Pucharu Świata. Wysoki wynik w Scuol nie jest przypadkiem. Jeżdżący na polskich snowboardach Nobile 21-latek niedawno zadebiutował na Igrzyskach Olimpijskich w Pjongczang, gdzie zajął wysoką 13 lokatę, a rok temu podczas Uniwersjady w Ałmatach wywalczył srebrny medal. 

Oskar Kwiatkowski jeżdzi na polskich deskach Nobile, na których ścigaja się światowa czołówka, m.in. reprezentanci Niemiec, Korei czy Japonii. Nad ich budową i udoskonalaniem w bielskiej fabryce NOBILE – NBL Sports pracuje wyjątkowy zespół badawczo-rozwojowy (R&D), złożony z byłych olimpijczyków, mistrzów świata, którymi kieruje legendarny trener snowboardowy – Stani Kulawik. Deski typu Race Nobile to lekkie, wytrzymałe, niezwykle stabilne podczas jazdy. Każda z desek produkowana jest na specjalne zamówienie, można zatem powiedzieć, że dopasowywane są do indywidualnych preferencji danego zawodnika. 
 

Read more articles

Products

The Split Story 2019

Kiteboarding
Sports

Windmagedon 2018

Foil